מדי שנה רשת אורט מעניקה תעודות הוקרה והצטיינות לתלמידים ומורים המצטיינים בתחום ההתנדבות והתרומה לקהילה. בתי הספר המנוהלים על ידי רשת אורט נדרשים להגיש מועמד מצטיין אחד מטעמם, ואלו מצומצמים על ידי ועדת שיפוט לבולטים ולטובים ביותר. בתהליך הבחירה השנה הושם דגש על יוזמות חברתיות מיוחדות והוצאתן לפועל.

עדי מרגלית, תלמידה פעילה ומעורבת חברתית, הן בבית הספר והן ביישוב, נבחרה מבין עשרות תלמידים. היא פעילה בקבוצת המנהיגות "אקטיביזם חברתי" הפועלת בבית הספר, במסגרתה התלמידים עוסקים בנושאים אקטואליים לחברה הישראלית, דוגמת דוכן ה-debate שהקימה הקבוצה השנה בכנס שדרות כדי ליצור שיח בין קבוצות שונות ומגוונות באוכלוסייה.

עדי מתנדבת זו השנה השלישית בארגון "אינטראקט" והשנה משמשת בתפקיד הנשיאה. במסגרת זו היא אחראית לאירועים וימי שיא דוגמת קייטנות, התרמות דם, ימי אימוץ והפעלות לילדים ביישוב.

מרגלית השתתפה בפעילות התנדבותית בגני ילדים ופעלה עם ילדים בחינוך מיוחד. במהלך השנה ארגנה פעילויות התנדבות בקהילה ומתכננת פעילויות רבות נוספות כמו פעילות משותפת עם נוער עם צרכים מיוחדים, ביקור במחלקת ילדים בבית חולים, פעילות עם מועדון אקי"ם הפועל בישוב, יום אימוץ כלבים, איסוף מזון למשפחות נזקקות לקראת החגים, פעילות עם חיילים בודדים ועוד.

יוזמה נוספת לה הייתה שותפה עדי היא יצירת שיתוף פעולה עם התיכון הבדאי "אורט אל סייד" שבנגב. במסגרת שיתוף הפעולה התקיימה נטיעת עצים בט"ו בשבט בבית הספר אל סייד בשיתוף "אינטראקט" ותיכון אורט ע"ש נעמי שמר גן יבנה.

רויטל בן דבש, רכזת אורטוב ומעורבות חברתית בביה"ס, מציינת שהיא בטוחה שעדי תמשיך להיות פעילה חברתית ערכית גם לאחר שתסיים את לימודיה.

"עדי פועלת בשמחה ונועם וממלאת את תפקידה על הצד הטוב ביותר תוך שמירה על רמה לימודית גבוהה. בית הספר גאה מאוד בעשייה של עדי בפרט ושל כלל תלמידיו ומוריו בתחום ההתנדבות והעשייה למען קהילת בית הספר וקהילת היישוב"- מסכמת מנהלת בית הספר התיכון פנינה גלס. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו