צילום: Pixabay

לפני כשבוע, התחזו בלשי המשטרה לשליחים והביאו למעצרו של חשוד בן 33 המתגורר בישוב סמוך לגן יבנה, שעל פי החשד הונה באמצעות כרטיסי אשראי רשת סופרמרקטים. מעצרו הוארך בבית המשפט. אתמול, רביעי, הוא שוחרר על תנאי עד לאחר מיצוי החקירה ומעצר שותפו למעשים לאחר שזה חזר ארצה.

השוטרים, שפעלו תחת מסווה של שליחים, לבשו את מדי העבודה של חברת הסופרמרקטים, ״שופרסל אונליין״, זאת בעקבות מקרה הונאה בכרטיסי אשראי. על פי מידע שהגיע למשטרה, ערכו החשוד ושותפו הזמנות בשווי אלפי שקלים מרשת הסופרמרקטים באמצעות מספרי אשראי שלא להם. ״מדובר בפעילות משותפת עם נציגי רשת החנויות שנועדה למנוע פגיעה באזרח התמים אשר נפגע כלכלית ממעשיהם של החשודים״, הדגישו במשטרה.

בשעות הצהריים המאוחרות, ביצעו בלשי המשטרה משלוח למוצרים שהוזמנו על ידי החשוד באמצעות רשת האינטרנט. הבלשים הגיעו עם המשלוח כשהם מוסווים בבגדי חברת השליחויות ומסרו את ההזמנה לידי החשוד ואז ביצעו את מעצרו. בחיפוש שנערך בדירתו אותרו שני מחשבים בהן תוכנת האשראי וכן טלפון עמו ביצע החשוד את הזמנותיו שככל הידוע בשלב זה ערכן מסתכם באלפי שקלים.

צילום: דוברות המשטרה

החשוד הועבר לחקירה בתחנת המשטרה שם קשר עצמו לחשדות המיוחסים לו. בסיום חקירתו נכלא ומעצרו הוארך מעת לעת בבית המשפט ואתמול הוא שוחרר בתנאים. עוד ביום האתמול, שב לארץ חשוד נוסף בפרשה, תושב אשקלון כבן 30, ומיד עם כניסתו נעצר והועבר לחקירת המשטרה. היום הוארך מעצרו של זה בארבעה ימים נוספים, עד יום ראשון הקרוב.

אז איך נזהרים מגניבה של פרטי האשראי?

* במקרה של גניבת כרטיס האשראי רצוי להודיע במיידי לחברת האשראי שיבטלו את הכרטיס.

* בזמן משיכת המזומנים מהכספומט השתדלו להסתיר את המסך בעת הזנת הקוד הסודי.

* בעת מסירת פרטי אשראי בעסקות מכר- מרחוק ובהזנת פרטי אשראי באינטרנט הקפידו שלא לשמור בדפדפן את פרטי האשראי שלכם.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו