"זיכרון בסלון" הוא פרויקט ארצי של התארגנות של אנשים שבחרו לציין את יום השואה בדרך מעט שונה, זאת על ידי מפגש במוקדים שונים, ושמיעת עדויות אישיות ואינטימיות מפי אנשים שחוו את איימי השואה באופן הקרוב ביותר. במסגרת זו אנשים מתוך הקהילה מספרים על מה שעברו באותן שנים אפלות. השנה ייקחו במיזם חלק, גם בני הדור השני.

המפגש הבניאישי יוצר ערב מלא משמעות, המביא את הנושא בצורה מוחשית וחיה לתושבי הישוב. זו השנה השניה שתכנית זיקה, במתנ"ס גן יבנה, בשיתוף עם יחידת הנוער מקיימים את ערב "זיכרון בסלון" ביום ראשון, 23 באפריל.  

השנה חבר לפרויקט גם ביה"ס היסודי "אהוד מנור" שיארח מוקד להורים וילדים בספריית ביה"ס בשעה 18:00. שם תופיע מיכל יאיר-ברזילי, תושבת הישוב שכתבה ספר ילדים המתאר את חוויותיו של אביה בזמן השואה בסלוניקי. מוקד זה מיועד לילדים בשכבות ד'-ו'.

מוקד למבוגרים יתקיים בשעה 21:15 בבית משפחת יפת ברח' שלמה המלך 13. בבית זה תשתף תושבת גן יבנה לאה וייסמן מחוויותיה בבולגריה בתקופת השואה.

המוקד השלישי ייפתח לנוער במתנ"ס מיד לאחר סיום טקס הזיכרון הישובי. במסגרת זו תספר מרים אוסלנדר, תושבת ואם שכולה, על חייה במלחמת העולם השנייה בהונגריה.

רעות  רפ-קלמן, מובילת הפרויקט מטעם מתנדבי זיקה: "מתוך מחויבות גדולה להמשיך את הסיפור ולתת במה לניצולים שחיים בינינו, בחרתי לפעול בפרויקט זה על מנת לשמור ולשמר את הזיכרון ואת הגבורה ולהנחילם לדור העתיד של מדינת ישראל".

דרור אהרון, ראש המועצה: "אני מברך על יוזמה זו, שמתקיימת זו השנה השניה בהובלת מתנדבי תכנית זיקה, יחידת הנוער וביה"ס אהוד מנור ומאפשרת חוויה בלתי נשכחת ומשמעותית. לחוות את השואה דרך עיניהם של הניצולים ובני משפחותיהם, זו טעימה קטנה אך מוחשית המשאירה את חותמה ומסייעת לנו לזכור, ולעולם לא לשכוח".

 

אנו מזמינים אתכם להגיע, להכיר, לשמוע, ולחוות ערב מיוחד. ניצולי השואה הולכים ומתמעטים. השנה בחרו מתנדבי זיקה גם לתעד ולהסריט את סיפורם במהלך הערב בסיוע מתנדבים מהישוב.
פרטים והרשמה בדף הפייסבוק 'זיקה גן יבנה'

למידע נוסף ומוקדי פעילות נוספים, היכנסו לאתר "זיכרון בסלון"

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו