כחלק מתכנית חינוך שנתית לבריאות שמתקיימת בכל בתי הספר היסודיים בגן יבנה במימון המועצה המקומית, התקיימו ביום חמישי האחרון מפגשים עם כיתות ב', בנושא כח הצבע במזון.

המפגשים התמקדו בחשיבות שבאכילת פירות וירקות בכלל, ובצבעים מגוונים בפרט, תוך מתן הסברים חוויתיים, חידונים והכנת פרסומות לפירות וירקות. המפגש סיכם את שבוע הבריאות והקיימות.

בבית ספר "בן גוריון" שהוכר על ידי משרד החינוך כבית ספר "מקדם בריאות" לקחו את המיזם כמה צעדים קדימה. נוי סמך ורחל הלר רכזות הבריאות של ביה"ס ארגנו שבוע שנפתח בסקר הרגלי התזונה בקרב התלמידים בהשוואה לשנה הקודמת. מהסקר ניכר שיפור- רוב התלמידים דיווחו שהם נוהגים לשלב בארוחת הבוקר ירקות וממרחים בריאים.

במהלך השבוע למדו התלמידים על תזונה בריאה ומגוונת, פירמידת המזון, חשיבות הפעילות הגופנית, היגיינת גוף ופה, ניקיון סביבה ועוד. הורים מביה"ס ומתנדבים מהקהילה קיימו הרצאות, ביניהן תזונאית שהסבירה  מהי תזונה נכונה ומאוזנת, שיננית שהסבירה על חשיבות השמירה על היגיינת הפה, פסיכולוגית שדיברה על התמודדות עם מצבי לחץ, ד"ר לביולוגיה שהסבירה על הצטברות חיידקים וחשיבות השמירה על היגיינה, פיזיותרפיסטית שהרצתה על נשיאה נכונה של תיקים, אחות מוסמכת שהסבירה על סכרת נעורים ועוד. 

בתחילת השבוע נאמני הבריאות עברו בכיתות והכריזו על תחרות דגמים של פירמידת המזון מחומרים ממוחזרים.

"לאורך כל השבוע למדנו ועסקנו בפעילויות מגוונות, רקדנו זומבה, עברנו יום ספורט אתגרי, הכנו סימניות עם "סיסמאות בריאות", יצרנו ריחנים מסבון, צבענו מנדלות ושמענו הרצאות מרתקות. השיא היה ביום שישי כאשר הכנו ארוחת בוקר בריאה כיתתית. נהנינו מאוד מהשבוע, למדנו הרבה דברים חדשים שללא ספק ניישם בהמשך", מספרים התלמידים.

דרור אהרון, ראש המועצה סיכם את פעילויות השבוע בתודות לנציגת גן יבנה ברשת "ערים בריאות", גב' אתי אביר, אשר מרכזת את ועדות ההיגוי של בתי הספר ומתאמת את הפעילות העשירה ביניהם.

"חשוב לנו להנחיל לילדים, כבר מגיל צעיר, עקרונות של אורח חיים בריא, אם על ידי תכניות לימוד, אם על ידי פעילויות מאורגנות ואם על ידי הצבת מתקנים ואמצעים במרחב הציבורי". 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו