מה הייתם עושים אם הייתם  נגן או מוסיקאי צעיר, המנגן בהרכב עם נגנים אחרים, מופיע פה ושם באירועי בר מצווה של חברים וחולם על קיסריה? אולי יום אחד היו מציעים לך לקבל במתנה 10 סדנאות עם אמנים ידועים שילמדו אותך לכתוב טקסטים בהשראת מקורות היהדות ולהלחין אותם?

ואם היו מוסיפים ואומרים, שאחרי כל זה יופק דיסק של השירים שלכם שיעלו במופע ישובי בלתי נשכח?


תשובות לשאלות אלו סיפקו בני נוער זמרים יחידים ובעלי הרכבים מוסיקליים מגן יבנה, שהשתתפו באודישנים שהתקיימו בשבוע שעבר לקראת ה"מקורוק" שחוזר לגן יבנה.

למעלה מעשרה הרכבים של נערים ונערות נרגשים, מצוידים בכלי נגינה מגוונים התייצבו  למבחני הקול שהתקיימו בחדר החזרות המשודרג ברחוב הנשיא.

מבחני הקול הם יריית הפתיחה למיזם ה"מקורוק"– מופע תחרותי, ששמו מעיד על מהותו- לימוד מן המקורות היהודיים, מוסיקת רוק ומקוריות. 

המקורוק הוא פסטיבל שפועל ברחבי הארץ להעצמת יצירה מוסיקלית וטקסטואלית ששואבת השראה מהמקורות, תוך הפיכתם רלוונטיים למאה ה-21. 

הפרוייקט שחוזר השנה לגן יבנה ביוזמת המתנ"ס ותכנית זיקה– זהות יהודית ישראלית קהילתית בגן יבנה, יחד עם יחידת הנוער של המועצה, מכוון לתלמידי ט-"ב ששרים, מנגנים וכותבים.

השנה הפרוייקט ילווה על ידי נילי חצרוני, נגנית וזמרת תושבת גן יבנה ומיקי שביב, מחברי להקת טנגו, זמר רוק, מעבד ומפיק מוזיקלי, שניגן בין השאר עם מאיר אריאל, אריק אינשטיין, יוני רכטר, יהודית רביץ ועוד.

כל הרכב שנרשם והופיע התבקש לבצע שיר. הקטעים שהועלו, חלקם מקוריים לגמרי, הרשימו את הבוחנים בכישרון, עוצמה והתלהבות.

ראש המועצה, דרור אהרון: "מוסיקה היא גשר, סוג של דיבור עם בני הנוער ובין עצמו. המועצה מצאה לנכון לעודד פעילות של מוסיקאים צעירים, בין היתר על ידי תמיכה בשדרוג חדר החזרות בהשקעה של כ-20 אלף שקלים. השתתפות במקורוק, שישים את גן יבנה פעם נוספת על מפת היצירה הערכית בישראל, מקדם בקרב בני הנוער גם מנהיגות, יצירתיות וחיבור לערכים".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו