קבוצת הרובוטיקה פלאש 3388 ממשיכה את המוניטין של קבוצות השנים הקודמות. לאחר שני ימי תחרות שהתקיימו בטכניון בחיפה, בהם הפגינה הקבוצה יכולות גבוהות, דורגה במקום ה-11 ועלתה לבית הגמר כראש קבוצה.

הקבוצה זכתה בפרס מיוחד על חדשנות ותכנון, בזכות יכולת הרובוט לקלוע באחוזים גבוהים בשלב האוטונומי, ללא מגע יד אדם.

בפלאש 3388 חברים כ-35 תלמידים מכיתות י-יב, בראשה עומד תלמיד תיכון המנהל את הצוות בליווי המנטורים ישי בן שימול ועוזי כדר, וההורים המייעצים שמסייעים לאורך כל השנה- איציק ותמר חכמון. הקבוצה מתפקדת כמפעל עצמאי עם תחומי אחריות שונים ומגוון רחב של צוותי עבודה, בהם בניה, חשמל, אסטרטגיה, מידול ושרטוט, תקשורת ועוד.  

מרי שפונט, מנהלת ביה"ס: "התלמידים הביאו כבוד גדול לבית הספר אורט רבין ולישוב כולו, הפגינו יכולת טכנית גבוהה במיוחד, תיפקוד תחת לחץ ושיתוף פעולה יוצא מן הכלל בין כל חברי הקבוצה ובין קבוצות נוספות מרחבי הארץ".

ביום חמישי השבוע תצא הקבוצה לתחרות איזורית נוספת בהיכלי שלמה בתל אביב, ובסוף החודש תתמודד בתחרות הארצית בהיכל נוקיה בתל אביב.

שחר זייבל, חבר בקבוצה מספר: "זו השנה הראשונה שלי בקבוצה הבוגרת. אני מרגיש שהשנה תכננו ובנינו רובוט יוצא דופן, זו השנה הראשונה בה הרובוט מסוגל לבצע ולענות על כל דרישות המשחק: קליעה עצמאית (אוטונומית), איסוף כדורים מהרצפה, קליעה למטרה בגובה 2.5 מטרים, טיפוס על חבל ועוד".

הקבוצה נתמכת על ידי חברת "בריינפופ" מארה"ב, חברת אהרון יוסף ובניו מגן יבנה, ויקטורי גן יבנה ועמותת עתיד פלוס.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו